فردا و در فرهنگ‌سرای ارسباران

​آلبوم «جانِ سرگردان» با صدای سالار عقيلی رونمایی می‌شود

مراسم رونمایی آلبوم «جانِ سرگردان» با صدای «سالار عقیلی» و آهنگسازی جمشيد صفرزاده و همراهی گروه سور در ساعت ١٤ روز شنبه 11 آذر ماه در فرهنگسرای ارسباران با حضور عوامل این آلبوم برگزار می‌شود. این اثر روز دوشنبه 11 آذر ماه توسط شرکت «ایران‌گام» در سراسر کشور منتشر می‌شود.
آلبوم «جانِ سرگردان» چهارمين اثر گروه «سور» محسوب می‌شود؛ اين گروه موسیقی قبل از انتشار این اثر، آلبوم‌های «يار مست» به آهنگسازی مجيد مولانيا با صدای سالار عقيلي، «دوران عشق» به آهنگسازی جمشيد صفرزاده با صدای سالار عقيلي و «در عشق زنده بايد» به آهنگسازی مجيد مولانيا با صدای وحيد تاج را منتشر كرده است.
آلبوم «جانِ سرگردان» كه در مايه دشتي است، چهار تصنيف و دو آواز و يك دونوازي كمانچه را شامل می‌شود؛ اشعار اين آلبوم را ه.الف.سايه ، نوذر پرنگ، سعدي و مولانا سروده‌اند.
در اين آلبوم؛ مجيد مولانيا ـ نوازنده تار، جمشيد صفرزاده ـ نوازنده سنتور، عليرضا دريایی ـ نوازنده كمانچه و سازهای زهی، حميد قنبری ـ نوازنده سازهای كوبه‌ای، صابر سوری ـ نوازنده عود، امين دادوری ـ نوازنده دف، بهزاد حسن‌زاده ـ نوازنده كمانچه، مهدي بصيرت‌منش ـ نوازنده ويولنسل و مهرداد ناصحی به عنوان همخوان به هنرنمایی پرداخته‌اند.
ضبط ارکستر آلبوم «جانِ سرگردان» در زمستان 1391 توسط فربد فروغی و مهدی بابادوست و ضبط آواز آن در بهار 1392 در استودیو پاپ توسط کامبیز شاهین مقدم و میکس و مسترینگ آن نیز توسط فربد فروغی انجام شده است.
طراح گرافیک این اثر را سحر بنیادی، عکاسی آن را نینا کبریایی و همچنین خوشنویسی آن را میثم ابراهیمی انجام داده و مدیر اجرایی آن نیز برعهده مهدی بشکوفه بوده است.
 
منبع:موسیقی ما