بداهه‌ای از سیاوش امامی، ماکان اشگواری و محمدرضا اصغری

امامی به واسطه سابقه دوستی‌اش با ماکان اشگواری و محمدرضا اصغری، آن‌ها را به این تجربه دعوت کرده تا به این ترتیب، این سه هنرمند اولین تجربه همنوازی‌شان با این ترکیب را با حضور مخاطب تجربه کنند. اولین رویارویی موسیقایی این سه نفر، روز شنبه دوم دی اتفاق می‌افتد که کاملاً بداهه خواهد بود. آنها نام سامورایی را برای این پروژه برگزیده‌اند؛ چرا که هنگام اجرا، هر لحظه با چالش‌های جدیدی روبرو خواهند بود و باید در لحظه به آنها واکنش نشان بدهند.
 

سیاوش امامی راه‌اندازی پروژه «میوت ایجنسی» را در کارنامه هنری خود دارد و به نوعی اولین تجربیات موسیقی تریپ‌هاپ را در ایران انجام داده است. امامی همچنین گیتاریستِ گروه بهنا است و تجربه همکاری با کالین بیس، باسیست گروه «کَمِل» را در کارنامه هنری خود دارد.
 

ماکان اشگواری خواننده‌ای که با هنرمندانی چون سردار سرمست، حمزه یگانه، امین طاهری، پویا احصائی، گروه بمرانی و... همکاری داشته و تفکراتش در آلبوم «کماکان» مهدی ساکی هم تأثیر گذار بوده است. او همراه با امیر صارمی آلبوم «دور» را منتشر کرده و از جمله موزیسین‌هایی است که از همکاری‌های نو استقبال می‌کند و در پروژه های متفاوتی حضور دارد.
 

محمدرضا اصغری تولید و ساخت آلبوم «آفتاب‌های همیشه» با خوانش آیدا شاملو را در کارنامه دارد که به نوعی ترکیبی از شعرخوانی‌های مینیمال آیدا و موسیقی راک است. همکاری با پویا محمودی، سهیل نفیسی، علیرضا اشرف‌پور و هشتگ تهران تنها بخشی از فعالیت‌های موسیقایی او است.
 

ماکان اشگواری در رابطه با این پروژه می‌گوید: همیشه آرزو داشتم اتفاقی را با مخاطبمان شریک شویم که فقط خودمان در تمرین‌ها با آن مواجهیم: خطاها و معجزه ها. ما معجزه‌های بداهه را در طول تمرینات رصد می‌کنیم، گزینش می‌کنیم و سعی در تکرار آنها داریم. اما تکرار دیگر خود اتفاق نیست، نسخه دیگری از چیزی است که در زمان مرده. قابل بازیابی نیست. ما نمی‌خواهیم مخاطب ضعف‌هایمان را ببیند. می‌خواهیم محصولی شسته رفته و تمیز ارائه بدهیم و اشتباهاتمان را در استودیوی تمرین جا بگذاریم. پروژه سامورایی یک پروژه برهنه به پیشنهاد سیاوش امامی است. اولین باری است که من با سیاوش امامی و محمدرضا اصغری همنوازی می‌کنم. اگر اشتباهی هست برهنه است و اگر اگر اگر جایی پتانسیلی برای معجزه‌ای باشد، شاید مجالی برای رخ نشان دادن پیدا کند.
 

اجرای چندرسانه‌ای سامورایی روز دوم دی ماه در سالن تئاتر شهرزاد برگزار می‌شود که علاقه‌مندان برای تهیه بلیت می‌توانند به سایت تیوال مراجعه کنند

منبعموسیقی ما