آلبوم کنسرت «نغمه‌های مرکب» با صدای «مهدی امامی» منتشر شد

«ریتمو»، بصورت آنلاین و قانونی خریداری کرد.

«نغمه های مرکب»، اثری در فضای موسیقی کلاسیک ایرانی است و مشتمل بر ۷ قطعه بعناوین «نشید کبیر»، «ساز و آواز»، «ضربی وصل»، «ساز و آواز۲»، «نقش»، «ساز و آواز۳» و «تصنیف دم» که «سعید نایب محمدی» آهنگسازی و نوازندگی این اثر و «مهدی امامی» خوانندگی آن را بر عهده داشته اند. همچنین «حمید قنبری» با سازهای کوبه ای، ملودیها را رنگ و لعابی دیگر بخشیده است.

این آلبوم شش قسمتی که با «نشید کبیر» آغاز و به تصنیف دیگری به نام «دم» ختم می‌شود. پس از اولین بخش و پیش از آخرین آنها، اجرای ساز و آواز با ریتم آزاد، یک هسته ضربی که از دو قطعه سازی و آوازی تشکیل شده است را قاب بندی می‌کند. بدین ترتیب قطعات این آلبوم (نشید کبیر، ساز و آواز، قطعه‌ی سازی وصل، نقش در مقام راست، ساز و آواز، تصنیف دم) در همان نگاه اول، ساختمان صوتی با تقارن چشمگیری را ارایه می‌دهند.

شایان ذکر است که آلبوم کنسرت «نغمه های مرکب»، از سوی شرکت «ماهور» منتشر شده است و علاقمندان می توانند، جهت خرید نسخه فیزیکی و اورجینال آن به مراکز معتبر فروش در بازار موسیقی مراجعه و یا نسبت به خرید آنلاین و قانونی اثر، از طریق سایت www.ritmo.ir اقدام نمایند.

 

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir